NTune Music Logo

UNIVERSITY INTERSCHOLASTIC LEAGUE AREA A

CLASS 4A MARCHING CONTEST 

October 21st, 2023 – Shotwell Stadium, Abilene

Greenwood High School

Class 4A

10:00 AM

Director – Suzanne Rhynes

Monahans High School

Class 4A

10:15 AM

Director – Joe Barrow

Dumas High School

Class 4A

10:30 AM

Director – Rebecca Carter

Snyder High School

Class 4A

10:45 AM

Director – Zach Lewis

Canyon High School

Class 4A

11:00 AM

Director – Eric Rath

Lake View High School

Class 4A

11:15 AM

Director – Franklin Piland

Fabens High School

Class 4A

11:30 AM

Director – Miguel Soto

Pecos High School

Class 4A

11:45 AM

Director – Richard Cole

BREAK

12:00 PM – 1:00 PM

Big Spring High School

Class 4A

1:00 PM

Director – Gabe Martinez

West Plains High School

Class 4A

1:15 PM

Director – Heath Nall

Randall High School

Class 4A

1:30 PM

Director – Ginger Denney

Pampa High School

Class 4A

1:45 PM

Director – Andrew Sedlacek

Andrews High School

Class 4A

2:00 PM

Director – Wayne Winner

Borger High School

Class 4A

2:15 PM

Director – Kevin Kuehler

Hereford High School

Class 4A

2:30 PM

Director – Christy Henson

Break

Perryton High School

Class 4A

3:00 PM

Director – Tony Gonzalez

Seminole High School

Class 4A

3:15 PM

Director – Russell Pettit

Clint High School

Class 4A

3:30 PM

Director – Anthony Alvarado

Fort Stockton
High School

Class 4A

3:45 PM

Director – Kenn McSperitt

Irvin High School

Class 4A

4:00 PM

Director – Roman Lechuga

Riverside High School

Class 4A

4:15 PM

Director – Jason Lauturner

Break

Finals Band 1

7:00 PM

Finals Band 2

7:15 PM

Finals Band 3

7:30 PM

Finals Band 4

7:45 PM

Finals Band 5

8:00 PM

Finals Band 6

8:15 PM

Finals Band 7

8:30 PM

Finals Band 8

8:45 PM

Finals Band 9

9:00 PM

Finals Band 10

9:15 PM

Contest Results

Results will be announced.

Judges

Kyle Friesenhahn

David Landry

Dr. Jimmy Nowell

James Marioneaux

Paul Worosello

Contest Hosted By

John Landin, Cooper HS Band Director

Members of the Area Executive Committee Are:

Region 1: Roger Edwards, Executive Secretary
John Smith, Amarillo ISD
Marc Hamil, Canyon ISD

Region 6: Jay Lester, Executive Secretary
Gil Rey Madrid, Fort Stockton ISD
David Young, Abilene ISD

Region 16: Keith Bearden, Area A & Region 16 Executive Secretary
Andrew Babcock, Area A Chair, Lubbock ISD
Brent Evans, Sundown ISD

Region 22: Bruce Beach, Region 22 Executive Secretary
Armando Martinez, Socorro ISD
Scott Thoreson, Ysleta ISD